Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Poznań - Wilda

30 maja 2015: RDS Poznań-Wilda i Przyrzeczenia

30 maja 2015: RDS Poznań-Wilda i Przyrzeczenia

Reportaż fotograficzny...

Czytaj więcej: 30 maja 2015: RDS Poznań-Wilda i Przyrzeczenia

RDS DLA REGIONU WIELKOPOLSKA NA WILDZIE

Termin 30 maja 2015 r. godz. 15.oo
godz. 15.oo  powitanie -  zawiązanie Wspólnoty
        15.15   KORONKA do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
        15.4o   KONFERENCJA  -  ks.Mariusz
                                   Mazur
        16.3o   SPOTKANIE BRATERSKIE przy
                KAWIE i CIACHU
        17.15   RÓŻANIEC z INTENCJAMI BRACI
        17.50   PRZYGOTOWANIE do EUCHARYSTII
        18.3o   MSZA ŚW. z PRZYRZECZENIAMI
                BRACI Mirosława i Jana
        19.3o   AGAPA

90-lecie parafii Poznań-Wilda

 

Moi Drodzy,
wczoraj obchodziliśmy 90 lat naszej parafii. Uczestniczyliśmy w pięknej Eucharystii. Mam wrażenie, że nigdy w naszym kościele nie widziałem tak wielu wiernych podczas jednej celebracji! Dziękuję!

- 1924 -  - 2014 -

Czytaj więcej: 90-lecie parafii Poznań-Wilda

OPTIME MERITO ARCHIDIOECESIS POSNANIENSIS

Medale OPTIME MERITO ARCHIDIOECESIS POSNANIENSIS dla naszych Braci!

Apostołowie Piotr i Paweł są patronami najstaszej polskiej katedry - Poznańskiej Bazyliki Archikatedralnej. Są także patronami miasta Poznania, stojąc w herbie na murach miejskich i strzegąc bramy i miasta. Czerwcowe święto - Świętych Piotra i Pawła jest więc wyjątkowym wydarzeniem dla stolicy Wielkopolski i Archidiecezji Poznańskiej. Dzień 29 czerwca to także pamięć o czercowych dniach 1956 roku, gdy 28 czerwca robotnicy Cegielskiego wołali o Godność i Chleb. Dni te są więc rzeczywiście ważne dla wszystkich Poznaniaków. Jednym ze szczególnych momentów corocznych obchodów Św. Piotra i Pawła jest uroczystość wręczenia medali OPTIME MERITO ARCHIDIOECESIS POSNANIENSIS - Za wybitne zasługi dla Archidiecezji Poznańskiej.

W tym roku 28 czerwca podczas uroczystych nieszporów w Archikatedrze, Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki wręczył to wyjątkowe wyróżnienie 27 osobom z Archidiecezji. Wśród wyróżnionych jest aż 6 osób z poznańskiej Wildy. Trzy z nich to nasi Bracia: Hirek Olejniczak, Paweł Solarek i Andrzej Spalony.

Jesteśmy naprawdę dumni, że to nasi Bracia! Gratulujemy im z całego serca! Nagrodzona została ich wieloletnia praca dla wildeckiej Parafii, ich postawa w codziennym życiu, ich wierność Zmartwychwstałemu Chrystusowi wymodlona naszą Zmartwychwstańczą Modlitwą:

Zmartwychwstały Jezu Chryste, który jesteś Drogą, Prawdą i Życiem,
spraw byśmy wiernie żyli duchem Twego Zmartwychwstania.

Czytaj więcej: OPTIME MERITO ARCHIDIOECESIS POSNANIENSIS

15 rocznica beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego

W piątek w podpoznańskim Luboniu-Żabikowie, w Sanktuarium Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego mieszczącym się przy domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, odbyły się uroczystości 15-lecia beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego. 12 czerwca 1999 Jan Paweł II ogłosił Edmunda Bojanowskiego Błogosławionym. My, Bracia Zewnętrzni z Wildy, w poczuciu wspólnoty ideii Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego i Sługi Bożego Bogdana Jańskiego wzięliśmy w tych uroczystościach udział na zaproszenie Siostry Generał Zgromadzenia. Koncelebrowaną uroczystą Eucharystię przy relikwiach Błogosławionego Edmunda oraz Świętego Jana Pawła II, sprawowali proboszcz Lubońskiej parafii p.w. Świętego Jana Pawła II, ksiądz dziekan tutejszego Dekanatu, ojciec Dariusz OMC - kapelana sióstr, nasz Wildecki Moderator ojciec Adam oraz kapłani z sąsiadujących parafii. Po Mszy Świętej odbyła się procesja z relikwiami Błogosławionego Edmunda i Świętego JP II ulicami Lubonia z Sanktuarium do Kościoła Parafialnego p.w. Jana Pawła II. Bracia Zewnętrzni zostali zaszczyceni możliwością niesienia relikwii Błogosławionego.
Poniżej link do zdjęć z tej uroczystości:
http://www.barbara.lubon.pl/galeria/?wppa-album=70&wppa-cover=0&wppa-occur=1
(ad)