sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Dzień Patronalny BZ

DZIEŃ PATRONALNY BRACI ZEWNĘTRZNYCH

8.12.2018

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY

Przypomnij sobie sytuację, w której padł na ciebie jakiś zaszczytny wybór. Może pracodawca wybrał cię spośród innych kandydatów na prestiżowe stanowisko. Może zostałeś kapitanem drużyny, liderem wspólnoty, przewodniczącym jakiegoś gremium, które wybrało cię ze względu na twoje zdolności kierowania zespołem. Są to zazwyczaj bardzo przyjemne chwile. Przypomnij sobie to uczucie, kiedy uświadomiłeś sobie, że twoja przyszła żona wybrała właśnie ciebie, aby spędzić z tobą resztę życia.

Wierzymy, że Bóg wybrał Maryję na Matkę Boga jeszcze przed założeniem świata. I ponieważ wybrał Ją do tak wyjątkowej roli, przygotował Ją w szczególny sposób. Zachował Ją od grzechu pierworodnego i powierzył pobożnym, wiernym rodzicom.

Ten sam Bóg, który wybrał Maryję, wybrał również ciebie – i to także „przed założeniem świata”. Znał cię. Chciał twojego przyjścia na świat. Pragnął cię tak bardzo, że posłał swego Syna, aby cię odkupił, tak byś dzięki temu mógł przebywać z Nim na wieki.

Fakt, że zostałeś wybrany przez Boga „przed założeniem świata”, oznacza, że jesteś kochany nie za to, czego dokonałeś, ale za to, kim jesteś. To, że masz dzisiaj imponujące CV i kierujesz zespołem ludzi, w ostatecznym rozrachunku nie ma większego znaczenia. Wszystkie te zaszczyty i honory bledną wobec tego, że Bóg cię wybrał i kocha takiego, jakim jesteś. Nie jesteś małym pionkiem zagubionym w masie ludzkości. Masz wielką wartość w oczach Bożych.

Wybranie przez Boga oznacza również to, że ma On plan i cel dla twojego życia. Ty sam i twoja życiowa misja nie są bez znaczenia. Każdy z nas, jak mówi papież Franciszek, „jest misją; jest planem Ojca, by odzwierciedlać, ucieleśniać w danym momencie dziejów, pewien aspekt Ewangelii” ( Gaudete et exultate, 19 ).

Dziś, radując się wyjątkową rolą Maryi w Bożym planie, proś Boga, aby pokazał ci, jak bardzo jesteś dla Niego ważny. Proś Go, by objawił ci swoją niewyobrażalną miłość, którą umiłował cię przed założeniem świata.

„Święta Maryjo, módl się za mnie, abym zrozumiał, jak wspaniale jest być wybranym przez Boga!”

Wszystkim Braciom i Kandydatom życzę dobrej opieki NMP – naszej dobrej Matki !