lipiec 2022
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Przyrzeczenia w Złocieńcu - 26.05.2018

PRZYRZECZENIA W ZŁOCIEŃCU

Dzień 26.maja 2018 roku wpisuje się we wspólnoty złocieniecką i wierzchowska można powiedzieć złotymi zgłoskami. Bo oto w tym dniu składają swoje przyrzeczenia kandydaci na Braci Zewnętrznych.

 

O godzinie 15:00 spotkaliśmy się w Złocieńcu na Koronce do Miłosierdzia Bożego, a następnie w sali parafialnej, aby przygotować się duchowo do tej wieczornej uroczystości. Najpierw moderator prowincjalny wygłosił katechezę na temat: Nowi ludzie tworzący nową wspólnotę. W której podkreślił nawiązując do słów Sługi Bożego Bogdana Jańskiego „Tworzyć nowych ludzi, oczywiście stawszy się samemu nowym człowiekiem” , że chrześcijanin żyjący „nowym życiem” jest „nowym człowiekiem”. Ale ten „nowy człowiek” jest celem, który stale musi być osiągany przez wierzącego. W tym życiu nikt nie może powiedzieć, że już go osiągnął. Nie może przestać dążyć w tym kierunku. Nie może przestać współpracować z Łaską, nie może przestać się nawracać. Nowy człowiek dąży do życia we wspólnocie.

Po katechezie odbył się zebranie wszystkich danych kandydatów, a następnie odbyła się próba przyrzeczeń. Po tej części rozjechaliśmy się do domów, aby 15 minut przed 18:00 zebrać się w złocienieckim kościele.

Mszy św. przewodniczył o. moderator prowincjalny  w towarzystwie        o. proboszcza Wiesława. Czytaniami zajęli się Brat Starszy - Tomasz ze Złocieńca i kandydat z Wierzchowa – Bartek. Było sporo Braci ze Złocieńca i prawie wszyscy Bracia z Wierzchowa na tej uroczystości. Po odczytaniu ewangelii przez proboszcza, homilię wygłosił o. Tadeusz. Mówił o świadectwie i świadczeniu na co dzień o Zmartwychwstałym. Wymienił trzy cechy świadka Zmartwychwstania: paschalne myślenie, paschalna praca nad sobą i paschalne oczekiwanie. Niech Ta, która nas dzisiaj przy ołtarzu gromadzi, Niepokalanie Poczęta, Matka Nowego Życia pomoże stawać się nowymi ludźmi. Niech Ta, do której zwracamy się podczas przyrzeczeń: „Ja NN w obliczu Trójcy Przenajświętszej, przed Najświętszą Maryją Niepokalanie Poczętą…” tworzy w nas nowego człowieka. Pozwólmy Jej na to.

Po uroczystości w kościele przeszliśmy do sali parafialnej na małe co nieco.

Do grona Braci Zewnętrznych w Złocieńcu dołączyli następujący Bracia: Mirek, Janek i Tomek. Od dzisiaj Wspólnota złocieniecka liczy 21 Braci.

Od dnia dzisiejszego powiększyła się również Wspólnota wierzchowska. Do jej grona dołączyło dwóch nowych Braci Zewnętrznych: Krzysiu i Bartek. A więc nasza Wspólnota liczy obecnie 8 Braci.

Bogu niech będą dzięki za wszystkich Braci, których obecnie jest 184!