maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

70 lat Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców

Czas dziękczynienia za 70 lat Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców

 

Dnia 21 kwietnia 2018 roku w Centrum Resurrectionis w Krakowie odbyło się świętowanie 70 rocznicy powstania Prowincji.


Na tej uroczystości zgromadzili się bardzo liczni uczestnicy. Przy przepięknej pogodzie świętowaliśmy. Zgromadzili się następujący uczestnicy tej przepięknej uroczystości; z Ukrainy przyjechał ks. Proboszcz Mikołaj Lipitak ze Lwowa z grupą młodzieży w regionalnych strojach, z Niemiec, z Auerbach przyjechał ks. Tomasz Rostek również z grupą swoich parafian w regionalnych bawarskich strojach (dodam, że ks. Tomasz również zafundował sobie taki bawarski strój). Ze Słowacji z Velkich Lewar przyjechał ks. Gabriel Koch z grupą swoich parafian. Poza tym byli ze swoimi duszpasterzami, autokarami parafianie z Bytomia i Sulisławic. Byli również parafianie z Sosnowca, Poznania Wildy, Gdańska, Radziwiłłowa, Złocieńca no i parafianie z Woli Duchackiej, a właściwie schola wykonująca wszystkie śpiewy podczas Mszy św. dziękczynnej, byli również ministranci usługujący podczas Mszy św. Jubileuszowej. Bardzo licznie pokazała się Wspólnota Galilea z Krakowa, która poprowadziła modlitwę uwielbienia na początku całej uroczystości.

Jestem bardzo zadowolony z Braci Zewnętrznych którzy zjawili się w Krakowie w liczbie 44, elegancko w swoich strojach. I tak byli następujący Bracia:

- Warszawa – 8

-Złocieniec – 6

- Krokowa – 6

- Bytom – 5

- Radziwiłłów – 5

- Wierzchowo – 4

- Poznań K. – 4

- Kraków – 3

- Poznań W. – 2

- Gdańsk – 1 .

            Były również obecne Siostry Zewnętrzne z Krokowej w liczbie – 2. Bardzo cieszę się z ich obecności na tej uroczystości. To już drugi raz kiedy one pojawiają się na uroczystościach Zgromadzenia. Bardzo dziękuję!!!

Zabrakło na tej uroczystości Braci z Kościerzyny.

            Po uroczystej Mszy św. której przewodniczył O. Prowincjał z bardzo licznymi Współbraćmi, ze Słowem Bożym które wygłosił O. Generał Paul Voisin (tłumaczył O. sekretarz generalny Jacek Praski) udaliśmy się w krużganki Seminarium aby otworzyć wystawę poświęconą 70 rocznicy, a potem na dziedziniec zakonny na wspólną fotografię.

Również Bracia Zewnętrzni , prawie wszyscy, uwiecznieni zostali ze swoim moderatorem na wspólnotowej fotografii.

Po tej części udaliśmy się wszyscy do refektarza zakonnego na poczęstunek. Było mimo ogromnej sali, tłoczno. Spędziliśmy tam bardzo miłe chwile w gronie nam bliskim. Na zakończenie tej części świętowania był poczęstunek tortem jubileuszowym, którego wykonały, tak jak cały catering na tę uroczystość, Siostry Albertynki z Woli Duchackiej.

            O godz. 15:00 zgromadziliśmy się w auli wypełnionej do ostatniego miejsca na koncercie Zespołu „Pod budą”. Po części duchowej w kaplicy, przeżyliśmy coś pięknego dla ciała. Pięknie prowadził cały koncert lider Zespołu – A. Sikorowski.

            Bogu niech będą dzięki za pięknie przeżyty czas, mimo długiej podróży z Wierzchowa, bo aż ponad 7 godzin w jedną stronę i tyleż samo w drugą nikt nie żałował tego bo było warto przeżyć coś tak pięknego w takiej ogromnej wspólnocie.