grudzień 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Życzenia Ojca Moderatora na PATRONALNE ŚWIĘTO BRACI ZEWNĘTRZNYCH - 8.XII

Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa. (Ef 1. 3)

Napełnieni wszelkim błogosławieństwem duchowym w Chrystusie. Wybrani, by stać się świętymi i nieskalanymi. Przeznaczeni na przybrane dzieci Boga. Wszystkie te sformułowania, opisujące odwieczny Boży plan wobec każdego z nas, nabierają szczególnego znaczenia, gdy odniesiemy je do Najświętszej Matyi Panny i Jej Niepokalanego Poczęcia.

W tym szczególnym dniu oddajemy cześć Maryi jako nowej Ewie, Kobiecie zachowanej od grzechu pierworodnego na mocy wyjątkowego daru Boga. Gdy zastanawiamy się, jak wyglądałaby ludzkość, gdyby nie grzech, spójrzmy na Maryję. Widzimy w Niej pokorną ufność w Boże prowadzenie. Widzimy dialog z Bogiem - zadawanie Mu pytań i rozważanie w ciszy serca Jego odpowiedzi. Nie zawsze dostrzegamy w Niej doskonały pokój, ale zawsze doskonałą wiarę. Dlatego Kościół nie przestaje nas zachęcać do wpatrywania się w Maryję jako naszą Matkę i wzór życia chrześcijańskiego.

Będąc niepokalanie poczęta, Maryja otrzymała z góry wszystkie te błogosławieństwa, które my teraz otrzymujemy w Chrystusie. Przez Jego krzyż wszyscy staliśmy się synami i córkami Boga. Przez chrzest zostaliśmy oczyszczeni z grzechu pierworodnego. Przez dar Ducha Świętego staliśmy się świątynią Boga i możemy nieść Chrystusa światu.

Otrzymując podobne łaski jak Maryja, naśladujemy Jej przykład. Codziennie otwartym sercem przyjmujemy Boży plan, nawet gdy wydaje się nam trudny do zrozumienia. Rozważając słowo Boże w ciszy serca, stawajmy się dla innych drogowskazami królestwa Bożego, pokazując im nowy sposób życia. Budujmy to królestwo, dając siebie ubogim. Trwajmy blisko Pana także w chwilach załamania, aby przyjąć Jego pociechę i przemieniającą moc.

Owszem, Maryja jest błogosławiona najbardziej ze wszystkich ludzi, ale my także zostaliśmy napełnieni "wszelkim błogosławieństwem duchowym" (Ef 1, 3). Maryja w sposób najdoskonalszy ukazuje nam, kim jesteśmy w Chrystusie. Nie traćmy z oczu tego wzoru!

******************************************************

Kochani Bracia, Kandydaci i Moderatorzy!

Z okazji naszego święta życzę łaski Bożej, zdrowia i wszelkiej pomyślności w Waszym życiu!