maj 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Do przemyślenia

Poniżej publikujemy list przysłany przez naszego Brata z Krępska. List ten przekazany na wspólną pocztę, traktujemy jako list do Wszystkich Braci. Można się z nim zgadzać, lub nie, ale wyraża on troskę o jakość naszego Braterstwa i jako taki zasługuje na chwilę zastanowienia. Jeżeli ktoś z Braci chciałby na niego odpowiedzieć, lub podjąć temat własnymi przemyśleniami, proszę napisać na skrzynki kontaktowe. To co do nas dojdzie - opublikujemy. Pozdrawiamy Wszystkich Braci - Administratorzy.

............................................

Rzeczywiście strona www nie jest rewelacyjna,a dłuższy czas chyba nie funkcjonowała. Cóż zrobić "jaki zakon taka strona". Przepraszam za uszczypliwość, ale sprawozdanie Ojca Moderatora przypomina mi bardziej GUS.

Trochę jak to w diasporze mam czas i okazję przemyśleć niektóre nasze prace, rozmodlenie, czy przekazywane katechezy-te w necie , bo do żywych nie mam niestety dostępu. Nadal rozmyślania moje kieruję do tematu "bracia nie bracia", jako, że od lat nikt z Was mnie tutaj nie odwiedził.

Ponadto ostatni mój udział w RDS na Smochowicach, po bardzo nudnym filmie amerykańskim zniechęcił mnie nieco do takich "skupień". Ale widocznie przy tym tempie życia i szybkich autach nie ma możliwości zjazdu 0,5 km z krajowej 11. Oczywiście wraz z żoną /apostołką zmartwychwstanek/ mamy wiele problemów do rozwiązania, a ze strony Zmartwychwstańców otrzymujemy od "Siostry Dyrektorki" Apostołek jedynie życzenia i różne katechezy na trzeba powiedzieć papierze dobrej jakości. A tyle jest do zrobienia!!! Wczoraj tytuł katechezy- "Miłość Chrystusa przynagla nas..." uświadamia nam priorytety apostołowania św.Pawła prawie 2000 lat temu ! Dzisiaj jest znacznie więcej tematów do objęcia ich miłością... A my co na to ?

Jak ich nie widzicie z Waszych Parafii,i to chętnie je podrzucę -informując w necie.Tymczasem tyle.

Serdecznie pozdrawiam z zimowego eremu w Krępsku.

br. Roman

ps. Na zapytania O.Moderatora mogę odpowiedzieć oddzielnie mailem jeśli zechcecie.